wujek sarkofag W dniu 21 listopada 2019 r. odbyła się ekshumacja doczesnych szczątków Sługi Bożego, które następnie zostały przeniesienie ich do specjalnie zbudowanego sarkofagu w kościele św. Piotra i Pawła we Wrocławiu przy ul. Katedralnej 4.

Uroczystość złożenia trumny do sarkofagu odbyła się 25 listopada br., bez udziału wiernych, zgodnie z postanowieniem Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Uroczystemu pochówkowi i modlitwie przewodniczył ks. abp Józef Kupny, Metropolita Wrocławski, przy udziale członków komisji ekshumacyjnej i członków trybunału w procesie beatyfikacyjnym na szczeblu diecezjalnym. Obecny był również konsultor ds. kanonizacyjnych w Rzymie a zarazem postulator rzymskiej fazy procesu beatyfikacyjnego o. Szczepan Praśkiewicz.

Poświecenie sarkofagu z udziałem licznie zgromadzonych wiernych odbyło się 27 listopada br.

Poniżej zamieszczamy linki informujące szczegółowo o powyższych uroczystościach, zawierające również bogaty materiał fotograficzny.

Jako że w gronie wychowanków, współpracowników i przyjaciół Wujka zrodziła się myśl, byśmy to my ufundowali ten sarkofag. Niech on będzie darem serca wszystkich, którzy swój rozwój duchowy zawdzięczają łasce spotkania na swojej drodze tego świątobliwego Kapłana.

Konto dla darczyńców:
Archidiecezja Wrocławska; ul. Katedralna 13-15; 50-328 Wrocław
nr: 10 1020 5242 0000 2002 0149 9128 z dopiskiem: Ks. Zienkiewicz – sarkofag